تعمیر ماشین لباسشویی هیتاچی در اهواز

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ:

ارور یا کد خطاهای لباسشویی سامسونگ
ارور یا کد خطاهای لباسشویی سامسونگ

مهم‌ترین بخش قبل از شروع هر کاری، عیب یابی ارور یا کد خطاهای لباسشویی سامسونگ دستگاه است. این بخش باید به درستی صورت بگیرد. در غیر این صورت مشکلی جدیدتر پیش می‌آید. تعمیرکاران باتجربه اهواز خدمات با دقت بسیار بالا به بررسی عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ می‌پردازند. در این مقاله سعی داریم به متداول‌ترین سوالات شما پاسخ دهیم.

چه مواردی در عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی سامسونگ موثر است؟

اگر تخلیه آب در ماشین لباسشویی سامسونگ به خوبی صورت نمی‌گیرد باید موارد زیر بررسی شوند.

  • تایمر: مهم ترین مواردی که در اختلال تخلیه در ماشین لباسشویی سامسونگ موثر هستند، برد الکترونیکی و تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ است. تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ وظیفه قدرت مناسب برای چرخاندن موتور در جهت چرخش و تخلیه را دارد. حالا اگر موتور درایو دستگاه در طول تخلیه و چرخش حتی قسمتی از چرخه قدرت را دریافت نکند، نشان دهنده این است که تایمر ممکن است، خراب شده باشد. باید قبل از شروع تعمیر، دستگاه از برق کشیده شود.  برای بررسی و چکاپ تایمر می‌توان از مولتی متر استفاده کرد.
  • بردالکترونیکی: برد الکترونیکی هم وظیفه دارد که کنترل برق را به موتور پمپ تخلیه ارسال کند. اگر پمپ تخلیه، انرژی را از برد الکترونیکی دریافت نکند، یعنی برد دچار مشکل شده است.

هم‌چنین نیاز است که ولتاژ در کل بررسی شود. بهتر است این کار توسط متخصصین در نمایندگی لباسشویی سامسونگ در اهواز صورت بگیرد زیرا این کار کاملا تخصصی است.

گاهی پیش می‌اید که تخلیه صورت می‌گیرد اما این کار به طور درست و صحیحی انجام نمی‌شود. در این موارد هم مشکلاتی وجود دارد. برای مثال ممکن است بیش تر از حد استاندارد در ماشین لباسشویی سامسونگ لباس قرار داده باشید. هم‌چنین شلنگ‌های تخلیه را بررسی نمایید تا توسط اجسام خارجی مسدود نشده باشند. حتی مصرف بیش از حد از شوینده‌ها و پودرها می‌تواند مانع از تخلیه درست شود. بهتر است به همه این عوامل توجه داشته باشید.

علت سروصدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ:

قطعا ایجاد سر و صدا هم آزاردهنده و هم خطرناک است. یکی از دلایل ایجاد سرو صدا، تراز نبودن ماشین لباسشویی سامسونگ است. توجه داشته باشید که پایه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ باید روی یک سطح کاملا صاف باشد. می‌توانید قفل پایه‌ها را هم باز کنید و از پایه‌ها برای تراز کردن لباسشویی استفاده کنید.

گاهی بعضی از لباس‌ها مانند ملافه‌ها می‌توانند باعث ایجاد یک بار نامناسب و نامتعادل در دستگاه شوند. در این صورت باید دستگاه را متوقف کنید و بار ماشین لباسشویی سامسونگ را متعادل کنید.

گاهی هم ممکن است بلبرینگ دستگاه شکسته شده باشد. شکستن بلبرینگ مشکلی شایع در دستگاه است. برای تعویض بلبرینگ بهتر است از متخصصان خبره نمایندگی لباسشویی سامسونگ در اهواز کمک بگیرید زیرا این کار نیازمند تجربه و تخصص است.

علت نشتی آب از ماشین لباسشویی سامسونگ:

  • تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی بکو در اهوازدر قدم اول اطمینان حاصل کنید که درب ماشین لباسشویی را به خوبی بسته‌اید.
  • در مرحله‌ی بعدی شیلنگ‌های تامین کننده آب باید بررسی شوند. شیلنگ‌ها باید به درستی وصل شده باشند. گاهی زنگ زدگی و شکستگی در شیلنگ‌ها می‌تواند دلیل نشتی آب از ماشین لباسشویی سامسونگ باشند. در صورت معیوب بودن شیلنگ‌ها باید خیلی سریع تعویض آنها صورت بگیرد.
  • شکستگی و خرابی هیدروستات هم می‌تواند دلیل دیگری باشد.
  • استفاده نامناسب از شوینده‌ها، استفاده بیش از حد از شوینده‌ها، استفاده از شوینده نامرغوب و تاریخ مصرف گذشته و … می‌تواند دلیل نشت آب و کف از ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ:

این مورد هم مسئله‌ای شایع است. علت اصلی نچرخیدن دیگ، استفاده از بار زیاد در دستگاه است. بهتر است ماشین لباسشویی سامسونگ را خاموش کنید. از حجم لباس‌های موجود در ماشین ظرفشویی بکاهید.

اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ هم خراب باشد، دیگ دستگاه نمی‌چرخد.

زمانی که پمپ تخلیه هم مسدود شده باشد، تخلیه هم به درستی انجام نمی‌گیرد. در نتیجه دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ هم نمی‌چرخد. در این حالت باید پمپ تخلیه بررسی شود و جسمی که باعث مسدود شدن آن شده است را خارج نمایید.

مشکل در موتور ماشین لباسشویی سامسونگ هم باعث توقف دیگ و کارکرد دستگاه می‌شود. در این صورت تنها با نمایندگی لباسشویی سامسونگ در اهواز تماس بگیرید تا متخصصان در کمترین زمان در محل سکونت شما حاضر شوند.

 

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی سامسونگ:

در این مواقع ممکن اسن سیم برق کشی اتصالی داشته باشد. اگر سیم ارت وجود نداشته باشد هم در بدنه دستگاه برق ایجاد می‌شود. سوختگی موتور هم باعث ایجاد اتصال به بدنه می‌شود. درب ماشین لباسشویی سامسونگ هم در قسمت لولا بررسی و تنظیم شود.

 

علت باز نشدن درب ماشین لباسشوی سامسونگ:

در این موارد میکروسوئیچ درب و یا قفل دستگاه بررسی شود. لولای درب هم باید کاملا تنظیم باشد.

علت کار نکردن دور خشک کن در لباسشویی سامسونگ:   

ممکن است برد تنظیم برد دچار ایراد شده باشد.

قرار دادن بیش از حد لباس در لباسشویی سامسونگ هم می‌تواند باعث بروز این مشکل شود.

فیلتر پمپ و شیلنگ تخلیه باید بررسی شود. گرفتگی در هر کدام از آنها باعث کار نکردن خشک کن می‌شود.

حتی خرابی موتور هم می‌تواند عامل ایجاد این مشکل باشد. خازن راه انداز در دستگاه هم باید بررسی شود.

چنانچه متوجه علت و عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ نمی‌شوید، از دستکاری کردن دستگاه خودداری کنید. با کارشناسان نمایندگی لباسشویی سامسونگ در اهواز تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان آنها استفاده کنید.

                            

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ:

تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در شهر اهوازارورها و یا کدهای خطا نشان دهنده بروز مشکلی در ماشین لباسشویی سامسونگ هستند. هنگام مشاهده هر کد خطایی باید به بررسی آن بپردازید. در ادامه مهم‌ترین و شایع‌ترین کد خطاها را بررسی می‌نماییم.

کد خطای 5E لباسشویی سامسونگ: با مشاهده این کد خطا متوجه می‌شوید که دستگاه مشکل تخلیه آب دارد. در این حالت شیلنگ تخلیه و پمپ تخلیه باید بررسی شوند. زیرا آب نمی‌تواند از ماشین لباسشویی خارج شود. ممکن است شیلنگ تخلیه دچار تاخوردگی شده باشد.

کد خطای LO لباسشویی سامسونگ: در این موارد دستگاه نمی‌تواند درب ماشین لباسشویی سامسونگ را قفل کند. پس احتمال زیاد میکروسوئیچ درب دچار مشکل شده است.

کد خطای nF و 4E لباسشویی سامسونگ: این هشدار نشان دهنده آن است که دستگاه آبرسانی را به خوبی انجام نمی‌دهد. لوله‌های متصل و شیلنگ داخلی دستگاه باید بررسی شود تا علت پر نشدن آب مورد نیاز در ماشین ظرفشویی سامسونگ مشخص شود.

کد خطای FL لباسشویی سامسونگ: این ارور نشان دهنده بسته نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ است. بهتر است میکروسوئیچ درب برسی شود.

کدخطای LE لباسشویی سامسونگ: این ارور مشخص می‌کند که فشار آب در دستگاه کاهش یافته است. در این حالت باید شیلنگ آب بررسی شود. ایراد یا تاخوردگی لوله‌ها هم می‌تواند دلیل نشتی و یا کاهش فشار آب در ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

 

کدخطای IE یا 1E لباسشویی سامسونگ: این هشدار نشان دهنده خرابی سنسور فشار و سطح آب است. در این موارد باید دستگاه از برق کشیده شود. سپس نسبت به تعویض سنسور فشار آب اقدام کنید. اگر باز هم مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ برطرف نشود، باید برد الکترونیکی دستگاه بررسی شود.

کد خطای OE لباسشویی سامسونگ: با مشاهده این ارور متوجه پر شدن آب در دیگ دستگاه می‌شوید. در این صورت باید دریچه‌های ورودی آب بررسی شود. زیرا سنسوری که آب را تشخیص می‌دهد، احتمالا از کار افتاده است.

 

کد خطای dCیا UE لباسشویی سامسونگ: این خطا نشان می‌دهد که دیگ دستگاه تراز نیست. احتمال زیاد با قرار دادن لباس های زیاد و بیش از حد توان دستگاه با این ارور مواجه خواهید شد. باید دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید. سپس بار دستگاه را کمتر کنید.

 

کدخطای E2 یا bE2 لباسشویی سامسونگ: زمانی که یکی از دکمه‌های نمایشگر دستگاه دچار ایراد شود این هشدار نشان داده می‌شود. در این حالت باید پنل دستگاه باز شود و دکمه دستگاه بررسی شود. در این حالت بهتر است با نمایندگی لباسشویی سامسونگ در اهواز تماس بگیرید تا این کار توسط متخصصین صورت بگیرد.

کد خطای DS لباسشویی سامسونگ: این خطا هم نشان می‌دهد زمانی که درب ماشین لباسشویی سامسونگ را می‌بندید به صورت اتوماتیک باز می‌شود. احتمال زیاد سوئیچ قفل کننده درب دستگاه دچار مشکل شده است. اگر سوئیچ درب سالم بود و مشکلی نداشت باید برد الکترونیکی دستگاه بررسی شود.

کد خطای tE یا tE1 لباسشویی سامسونگ: در این حالت دمای آب متعادل نیست. یا دمای آب داخل ماشین لباسشویی خیلی بالا و یا خیلی پایین است. سنسور تشخیص دما هم باید بررسی شود.

کد خطای 4C لباسشویی سامسونگ: این ارور مشخص می‌کند که آب بسیار ضعیف و کم وارد ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود. حتی ممکن است اصلا آب وارد دستگاه نشود. لوله ورودی آب باید چک شود.

 

کد خطای 5C لباسشویی سامسونگ: در این حالت لوله خروجی آب دچار مشکل شده است. ممکن است لوله‌ها مسدود و یا خم شدگی داشته باشند. بهتر است تمامی لوله‌های ورودی و خروجی چک شوند.

کد خطای Hr لباسشویی سامسونگ: با مشاهده این هشدار متوجه خرابی و مشکلی در برد الکترونیکی دستگاه خواهید شد. اگر مشکل با تعمیر برطرف نشود برد الکترونیکی دستگاه باید تعویض گردد.

 

کد خطای nF1 یا 4E2 لباسشویی سامسونگ: این هشدار به شما پیام می‌دهد که اتصالات لوله آب گرم و سرد جابه‌جا هستند. یعنی هنگام نصب به اشتباه نصب شده‌اند.

 

کد خطای 2E ماشین لباسشویی سامسونگ: کد خطای 2E نشان دهنده خرابی برد الکترونیکی دستگاه است. بهتر است تعویض آن توسط مجموعه‌ای حرفه‌ای انجام شود.

کد خطای E9 ماشین لباسشویی سامسونگ: هنگامی که ماشین لباسشویی سامسونگ نشتی آب داشته باشد، این ارور نمایان می‌شود. لازم است لوله‌های اتصال به محفظه و لوله‌های تخلیه بررسی شوند.

کد خطای HE2 لباسشویی سامسونگ: زمانی که هیتر خشک کن دستگاه دچار مشکل شود این هشدار نشان داده می‌شود. در این زمینه حتما از راهنمایی‌های متخصصین باتجربه نمایندگی لباسشویی سامسونگ در اهواز بهره ببرید.

کد خطای HE3 لباسشویی سامسونگ: این کد هم نشان می‌دهد که عملکرد بخار به خوبی صورت نمی‌گیرد.

کد خطای HOT لباسشویی سامسونگ: این هشدار نشان می‌دهد که دستگاه بیش از حد گرم شده است. در این مورد مشکل خاصی وجود ندارد. فن دستگاه تا زمان خنک شدن آن، کار می‌کند و مشکل برطرف می‌شود.

در آخر توجه داشته باشید که اگر دستگاه نیاز به تعویض و یا تعمیر تخصصی دارد، خودتان دست به کار نشوید. قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ در ارتباط با یکدیگر هستند. ممکن است خرابی یک قطعه به قطعه‌ی دیگر هم آسیب وارد کند. پس با دیدن هر گونه از کد خطاها بر روی ماشین لباسشویی سامسونگ نسبت به رفع آن اقدام کنید. متخصین باتجربه در نمایندگی لباسشویی سامسونگ در اهواز بهترین قطعات اورجینال را استفاده خواهند کرد و با بیش از 14 سال سابقه کاری بهترین و مناسب‌ترین مشاوره‌ها را به شما خواهند داد.

ارور HE1 یا ارور HE2 ماشین لباسشویی سامسونگ

مشاهده خطای HE1 یا HE2 مربوط به المنت لباسشویی سامسونگ و یا سنسور دمای المنت لباسشویی سامسونگ میباشد.

کد خطای 3E یا3C درماشین لباسشویی سامسونگ

علت خطای 3E  در ماشین لباسشویی سامسونگ مشکل در قسمت موتور لباسشویی می باشد.

جهت رفع ارور 3E در ماشین لباسشویی سامسونگ باید موتور لباسشویی توسط متخصص بازدید شود همچنین ممکن است میزان بار لباس درون لباسشویی سامسونگ زیاد باشد

به این مطلب امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.