فیلتر ماشین ظرفشویی

یکی از قسمت های بسیار مهم ماشین ظرفشویی فیلتر آن می باشد که خراب شدن فیلتر می تواند آسیب هایی را به ماشین ظرفشویی وارد کند و باعث شود که که عملیات شستشو در ماشین ظرفشویی به درستی پیش نرود. بنابراین یکی از قسمت های ماشین ظرفشویی که همیشه باید حواسمان به آن باشد و در زمان های لازم آن را تمیز کنیم، فیلتر ماشین ظرفشویی می باشد. در ادامه به توضیحاتی درباره فیلتر ماشین ظرفشویی و چگونگی تمیز کردن آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

به طور کلی همه ی ماشین ظرفشویی ها دارای دو فیلتر هستند که یکی از آنها در کف ماشین ظرفشویی و در مجاورت پمپ تخلیه قرار دارد که باعث می شود ذرات غذایی که بر روی ظروف قرار دارند وارد پمپ تخلیه نشود و این پمپ آسیب نبیند. فیلتر دیگر که در مسیر ورود آب به ماشین ظرفشویی قرار دارد از ورود رسوبات آب به داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند تا تجمع این رسوبات باعث خراب شدن ماشین ظرفشویی نشود.

خراب شدن فیتر ماشین ظرفشویی باعث می شود که به ماشین ظرفشویی آسیب های متعددی وارد شود که از برخی از این آسیب ها می توان به کاهش یافتن طول عمر ماشین ظرفشویی، ورود ذرات مواد غذایی به بخش های مختلف ماشین ظرفشویی و ایجاد رسوب در قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی اشاره کرد.

زمان مناسب برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است شما متوجه علائمی شوید که ماشین ظرفشویی دیگر ظروف را تمیز نمیشوید و خط و خش روی ظروف ایجاد می کند و ممکن است گاهی سر و صدای غیرعادی از ظرفشویی شنیده شود و از آن آب نشت کند که این نشانه ها و علائم می تواند به دلیل گرفتگی و کثیف شدن فیلتر های ماشین ظرفشویی باشد. زمانی که متوجه این علائم در ماشین ظرفشویی خود شدید، بهترین زمان برای تمیز کردن فیلتر های ماشین ظرفشوییتان می باشد.

 چگونگی تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

در این قسمت، شما با تمیز کردن دو نوع فیلتر روبرو هستید. یکی فیلتر کف ماشین ظرفشویی و دیگری فیلتر داخل لوله. برخی از فیلتر ها به صورت خودکار تمیز می شوند، اما اغلب فیتر های  ماشین ظرفشویی های جدید باید به صورت دستی تمیز شوند. برای تمیز کردن فیلتر کف ماشین ظرفشویی که در ابتدای پمپ تخلیه قرار دارد باید ابتدا این فیلتر را باز کنید و با توجه به اینکه این فیلتر از دو قسمت تشکیل شده است باید دو قسمت را از هم جدا کرده و با مایع شوینده و یک برس آنها را تمیز کنید و پس از خشک شدن دوباره آنها را مثل اول در سر جای خود قرار دهید.

پس از تمیز کردن فیلتر کف ماشین ظرفشویی، نوبت به تمیز کردن فیلتری می رسد که در مسیر آب ورودی به ماشین ظرفشویی قرار دارد. برای تمیز کردن این فیلتر ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید و شیر آب را ببندید و پس از آن شلنگ را از دستگاه جدا کنید و سپس فیلتر را جدا کرده و آن را با آب به خوبی بشویید و پس از اینکه رسوبات به خوبی پاک شدند آن را در جای خودش قرار دهید و شلنگ را وصل کرده و دستگاه را به برق زده و با باز کردن شیر می توانید از دستگاه استفاده نمایید.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

هر چند مدت یک بار باید فیلتر های ماشین ظرفشویی را تمیز کرد؟

فیلتر هایی که در ماشین ظرفشویی قرار دارند، حداقل ماهی یکبار باید تمیز شوند و شما می توانید با توجه به میزان رسوب آب منطقه ای که زندگی می کنید، تعداد دفعات تمیز کردن فیلتر ها را در ماه افزایش دهید.

البته زمان تمیز کردن فیلتر ها به مدت زمان و تعداد دفعات و حتی شیوه ی استفاده از ماشین ظرفشویی نیز بستگی دارد. برای نمونه اگر شما هر روز ماشین ظرفشویی را روشن می کنید و ذرات غذا را به خوبی از روی ظروف پاک نمی کنید باید حداقل ماهی یکبار فیلتر های ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید و اگر در هفته حدودا 3 و 4 دفعه ماشین ظرفشویی خود را روشن می کنید و ذرات غذا را از روی ظروف پاک می کنید شما می توانید از 6 ماه تا یک سال فیلتر های ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید.

مواد مناسب برای تمیز کردن فیلتر های ماشین ظرفشویی

مواد مختلفی وجود دارد که شما می توانید برای تمیز کردن فیلتر های ماشین ظرفشویی خود از آنها استفاده نمایید. از برخی از این مواد می توانیم به اسید سیتریک، سرکه و مواد شوینده اشاره کنیم. در صورتی که فیلتر های ماشین ظرفشویی شما خیلی کثیف شده اند، استفاده از سرکه و اسید سیتریک می تواند برای تمیز کردن فیلتر ها مناسب باشد.

نتیجه

با توجه به اینکه بسیاری از مردم هر روز و یا هفته ای چند دفعه از ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنند، فیلتر هایی که درون ماشین ظرفشویی قرار دارند کثیف می شوند و باید این فیلتر ها تمیز شوند تا به ماشین ظرفشویی آسیب نرسد. ما در این مقاله به توضیحاتی درباره فیلتر های ماشین ظرفشویی و نحوه ی تمیز کردن آنها پرداختیم. در صورتیکه مشکلی برای ماشین ظرفشویی شما پیش آمده است و شما در زمینه تعمیر آن تخصص ندارید می توانید تعمیر ماشین ظرفشویی در اهواز را به اهواز خدمات بسپارید.

4.9/5 امتیاز - (35 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *