تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

با توجه که به اینکه امروزه افراد زیادی از ماشین ظرقشویی در منازل خود استفاده می کنند ممکن است با خراب شدن قطعات مختلف این دستگاه روبرو شوند. ماشین ظرفشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که یکی از این قطعات موتور یا موتور شستشو ماشین ظرفشویی می باشد و وظیفه آن فراهم کردن آب مورد نیاز برای شستشوی ظروف می باشد. یکی از از قطعه هایی که در ظرفشویی ممکن است خراب شود، موتور آن می باشد که ما در ابن مقاله به توضیحاتی درباره تعمیر موتور ماشین ظرفشویی می پردازیم.

دلایل خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی

دلایل متعددی برای خراب شدن و سوختن موتور ماشین ظرفشویی وجود دارد که از برخی از این دلایل می توان به نشت پیدا کردن آب بر روی سیم پیچ موتور دستگاه، استفاده مداوم و بدون وقفه از ماشین ظرفشویی، خراب شدن کاسه نمد موتور ماشین ظرفشویی، نوسانات برق، ورود غبار به داخل دستگاه و غیره اشاره کرد.

گاهی اوقات ممکن است شما در هنگام استفاده کردن از ماشین ظرفشویی با علائم و نشانه هایی مانند زیاد بودن صدای دستگاه در موقعی که کار می کند، بوی سوختگی، خاموش شدن دستگاه در زمانی که آن را روشن می کنید و ناتوانی در اسپری کردن آب روبرو شوید که این علائم می توانند نشانه ای از سوختن موتور دستگاه باشند.

زمانی که برای موتور ظرفشویی مشکلی پیش می آید و خراب می شود، دو حالت بوجود می آید که یا این موتور قابل تعمیر است و یا باید آن را تعویض کرد. برای نمونه اگر سیم پیچ های موتور ماشین ظرفشویی سوخته باشند بهتر است که آن را تعویض نمایید و اگر قطعه های دیگر موتور آسیب دیده بودند می توانید آن ها را بررسی کنید در صورت امکان قطعه هایی را که خراب شده اند و می شود آنها را تعویض کرد را تعویض کنید.

موتور ماشین ظرفشویی

چگونگی تعمیر کردن موتور ماشین ظرفشویی

همانطور که گفته شدن خراب شدن موتور ظرفشویی می تواند دلایل متعددی داشته باشد. شما زمانی می توانید اقدام به تعمیر کردن موتور ماشین ظرفشویی بکنید که بتوانید ایراد موتور را به خوبی تشخیص دهید و بتوانید آن را عیب یابی بکنید. برای تعمیر کردن موتور ماشین ظرفشویی باید تمامی بخش هایی را که مانع دسترسی شما به موتور ماشین ظرفشویی می شود را جدا کنید تا بتوانید به موتور دسترسی پیداکرده و آن را عیب یابی کنید.

همانطور که اشاره کردیم، زمانی که متوجه این موضوع شدید که موتور دستگاه شما دیگر قابل تعمیر نمی باشد باید اقدام به تعویض موتور ماشین ظرفشویی خود کنید. تعویض کردن موتور ماشین ظرفشویی مراحلی دارد که در ادامه به این مراحل اشاره می کنیم.

شما برای تعویض کردن موتور ماشین ظرفشویی در ابتدا باید دستگاه را از برق کشیده و سبد و فیلترها را از دستگاه جدا کنید و پس از آن شما باید آبی که درون فیلتر هست را تخلیه کنید. پس از گذراندن این مراحل شلنگ دستگاه را باز کرده و پنل زیری دستگاه را در بیاورید پس از اینکه پنل را درآوردید باید پیچ های پنل را باز کنید و و سیم های سنسور آنتی – فلود را جدا کرده و فنر نگهدارنده موتور را باز کنید.

پس از آن بست های فلزی را که شلنگ توسط آنها به پمپ متصل شده، به کمک انبر دست در بیاورید و سپس باید کلیپس فنر را از موتوری که خراب شده است در آورده و آن را روی موتور جدید نصب کنید و پس از آن بست های فلزی جدید را در جای مشخص خود پیچ کرده و شلنگ ها را متصل نمایید. پس از اینکه بست ها را محکم کردید باید موتور سالم را در جای خود قرار دهید و در آخر نیز باید سیم های پمپ شستشو را نصب نمایید.

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که تعمیر کردن موتور ماشین ظرفشویی نیاز به تخصص دارد و اگر برای تعمیر کردن موتور ماشین ظرفشویی خود نیاز به کمک داشتید می توانید از اهواز خدمات در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی در اهواز کمک بگیرید.

نکاتی درباره خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی

  • زمانی که متوجه بوی سوختگی موتور ماشین ظرفشویی خود شدید، دستگاه را خاموش نمایید.
  • زمانی که متوجه شدید از بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی آبی بر روی ظرف ها نمیریزد، احتمال دارد که موتور دستگاه آسیب دیده باشد.
  • شنیده شدن صداهای غیر معمول از ماشین ظرفشویی می تواند نشانه ای از خراب شدن موتور دستگاه باشد.

نتیجه

ماشین ظرفشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که ممکن است به مرور زمان آسیب ببینند و خراب شوند. یکی از این قطعات که ممکن است خراب شود و بسیار مهم می باشد موتور ماشین ظرفشویی است که وظیفه آن فراهم کردن آب مورد نیاز برای شستشوی ظروف می باشد. در صورتی که موتور ماشین ظرفشویی شما خراب شده است و در زمینه تعمیر کردن آن تخصص ندارید می توانید از تعمیرکاران با تجربه اهواز خدمات در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی خود کمک بگیرید.

5/5 امتیاز - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.