آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

شاید شما هم در حین استفاده از ماشین لباسشویی به این مسئله برخورد کرده باشید که چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند و ممکن است این موضوع شما را نگران کرده باشد. ما در این مطلب قصد داریم به توضیح دلایل مختلف آبگیری نکردن ماشین لباسشویی و چگونگی تعمیر ماشین لباسشویی در اهواز بپردازیم. با ما همراه باشید.

دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

پارگی یا پیچ خوردگی شلنگ آب ورودی ماشین لباسشویی

یکی از دلایلی که می تواند باعث نیامدن آب به داخل ماشین لباسشویی شود، پارگی و پیچ خوردگی شلنگ آب ورودی ماشین لباسشویی می باشد. در این مورد شما می توانید شلنگ را باز کرده و با عبور دادن مقداری آب از آن قسمتی از شلنگ که پاره شده است را پیدا کنید و اگر هم شلنگ پیچ خورده بود آن را باز کنید.

بسته بودن شیر آب

برای یافتن علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی یکی از اولین کار هایی که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی بسته نمی باشد.

گرفتگی صافی و فیلترها

در انتهای شلنگ هایی که آب را به ماشین لباسشویی می آورند، صافی و فیلترهایی وجود دارد و از آنجایی که در آب شهری که ماشین لباسشویی از آن عملیات آبگیری را انجام می دهد، رسوبات وجود دارد، ممکن است دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، تجمع رسوبات در این صافی ها و فیلترها باشد.

خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی

این شیر که در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد یکی از قطعات مهم لباسشویی می باشد که ایجاد مشکل در آبگیری ماشین لباسشویی احتمال دارد به دلیل خرابی این قطعه باشد. خراب شدن این قطعه می تواند باعث شود که ماشین لباسشویی به آرامی آب بگیرد یا حتی اصلا آب نگیرد. البته خرابی این قطعه می تواند نتیجه ی برعکسی نیز داشته باشد و باعث شود که ماشین لباسشویی بیش از اندازه آبگیری کند. به این موضوع توجه داشته باشید که خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی می تواند به برد لباسشویی نیز آسیب بزند.

گرفتگی جاپودری ماشین لباسشویی

از آنجایی که آب از جاپودری به همراه پودر ماشین لباسشویی وارد دیگ لباسشویی می شود، گرفتگی و بستن رسوب در این قسمت می تواند مانع آبگیری کردن ماشین لباسشویی شود.

دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

کم بودن فشار آب ورودی

حداقل فشار لازم برای عملکرد درست شیر برقی ماشین لباسشویی 20 پاسکال می باشد و اگر فشار آب ورودی از این مقدار کمتر باشد آب مورد نیاز برای شستشو تامین نمی شود.

مشکل داشتن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

اگر این قسمت از ماشین لباسشویی مشکل پیدا کند و به درستی عمل نکند، ماشین لباسشویی فرایند شستشوی لباس را شروع نمی کند و همچنین لباسشویی آبگیری انجام نمی دهد.

خراب بودن برد الکترونیکی

از آنجایی که برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی، جریان برق را به قطعاتی مانند شیر برقی می رساند، در صورتی که برد الکترونیکی دچار مشکل شود، ولتاژی که شیر برقی به آن نیاز دارد تامین نمی شود و سپس آبگیری انجام نمی شود.

اشکال در سیم کشی ها

با توجه به اینکه قطعاتی که در ماشین لباسشویی وظیفه ی آبگیری را دارند، توسط سیم ها فرمان آبگیری را دریافت می کنند، هر گونه اشکال در سیم کشی ها می تواند عملیات آبگیری را مختل کند. تعمیر کردن سیم کشی ها در ماشین لباسشویی یک کار کاملا حرفه ای می باشد که افرادی که در این زمینه تخصص ندارند نمی توانند مشکلات سیم کشی در ماشین لباسشویی را رفع کنند بنابراین شما می توانید تعمیر ماشین لباسشویی در اهواز را به خدمات اهواز بسپارید.

رفع کردن مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی در اهواز

شما در ابتدا باید شلنگ ها و شیر آب ورودی را بررسی کنید. در این مرحله می توانید شیر آب ورودی را باز کرده و فشار آب را بررسی کنید و در صورتی که از سالم بودن آن مطمئن شدید شلنگ ها را بررسی کنید که پیچ خوردگی و پارگی نداشته باشند. در صورتی که شلنگ ها دارای پارگی بودند آنها را تعویض نمایید. همچنین اگر فیلتر هایی که در انتهای شلنگ ها وجود دارند رسوب بسته بودند می توانید آنها را بیرون بیاورید و تمیز کنید.

شما پس از بررسی مواردی که ذکر شد باید عملکرد شیر برقی را بررسی کنید، در صورتی که از این قطعه آب عبور می کرد، یعنی این قطعه سالم می باشد. همچنین شما باید فیلتر شیر برقی را نیز بررسی کنید تا دچار رسوب گرفتگی نشده باشد و در صورتی که دچار رسوب گرفتگی شده بود آن را به خوبی تمیز کنید.

همانطور که گفته شد آب از جاپودری وارد دیگ ماشین لباسشویی می شود، بنابراین این قطعه نیز حتما باید بررسی شود تا مطمئن شوید که دچار گرفتگی نشده باشد. اگر جاپودری ماشین لباسشویی شما دچار گرفتگی شده بود می توانید آن را با یک فرچه تمیز کنید.

نتیجه

مشکل در آبگیری ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در بالا به معرفی مهم ترین آن ها پرداختیم اگر ماشین لباسشویی شما دچار این مشکل شده است و خودتان در زمینه ی تعمیر ماشین لباسشویی تخصص ندارید، اهواز خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در تمامی برندها مانند تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اهواز و غیره را برای شما انجام می دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.