آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است ماشین لباسشویی مشکلاتی پیدا کند که در این هنگام اولین چیزی که به ذهن بسیاری از افراد می رسد تماس گرفتن با یک تعمیرکار ماشین لباسشویی می باشد. با اینکه ممکن است لباسشویی مشکلی پیدا کرده باشد که با یک ریست کردن و بدون نیاز به تعمیرکار بتوان آن را حل کرد. معمولا مشکلات نرم افزاری که برای لباسشویی ایجاد می شود با ریست کردن حل خواهند شد. در واقع ریست کردن ماشین لباسشویی مراحلی دارد که ما در این مقاله به توضیحاتی درباره این مراحل می پردازیم.

ممکن است شما در مواقعی با یکسری مشکلاتی در ماشین لباسشویی برخورد کنید که این موارد را می توان به راحتی و با ریست کردن ماشین لباسشویی حل کرد. از برخی از این مشکلات می توان به چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی، شروع به کار نکردن ماشین لباسشویی، قفل شدن لباسشویی بر روی یک برنامه، متوقف شدن ماشین لباسشویی و غیره اشاره کرد.

چگونگی ریست کردن ماشین لباسشویی

قبل از اقدام به ریست کردن ماشین لباسشویی حتما شلنگ و فیلتر را بررسی کنید که دچار گرفتگی نشده باشند و همچنین میزان لباس هایی را که درون دستگاه انداختید را بررسی کنید که به اندازه باشد و این نکته را نیز در نظر بگیرید که مسیر برق نوسان نداشته باشد.

ریست کردن مراحلی دارد که براساس برند ماشین لباسشویی متفاوت می باشد. به طور کلی برای ریست کردن ماشین لباسشویی با دو نوع لباسشویی روبرو هستیم، اولی لباسشویی می باشد که بر روی آن دکمه Reset قرار دارد و دیگری لباسشویی می باشد که بر روی آن دکمه Reset قرار ندارد. البته به ابن نکته توجه داشته باشید که دکمه Reset در برخی برندهای ماشین لباسشویی همان دکمه Start یا Stop می باشد.

در صورتیکه قصد ریست کردن لباسشویی را دارید که دارای دکمه Reset می باشد، در ابتدا باید دکمه ریست را 5 ثانیه نگه دارید و پس از آن ماشین لباسشویی را روشن کرده و برنامه شستشو مورد نظر خود را انخاب کنید تا دستگاه شروع به کار کند و اگر پس از ریست کردن نیز با ارورهایی که قبل از ریست کردن نمایش داده می شد، روبرو شدید، احتمال دارد که ماشین لباسشویی شما یک مشکل فنی داشته باشد که در این صورت می توانید از تعمیرکاران با تجربه در زمینه ماشین لباسشویی کمک بگیرید. اهواز خدمات می تواند به شما در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی در اهواز کمک کند.

اگر شما از ماشین لباسشویی استفاده می کنید که بر روی آن دکمه Reset قرار ندارد، شرایط برای ریست کردن لباسشویی فرق خواهد کرد و در دفترچه دستگاه نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی آموزش داده شده است.

در اغلب برندهای ماشین لباسشویی برای ریست کردن ماشین لباسشویی به صورت دستی، در ابتدا باید دستگاه را از برق کشیده و دقت کنید که دستگیره کنترل دستگاه بر روی حالت Spin نباشد و پس از آن شیر آب را باز کرده و سپس بعد از گذشت 1 دقیقه دستگاه را به برق بزنید و دکمه استارت را فشار دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از برندهای ماشین لباسشویی برای ریست کردن دستگاه نیاز است که درب لباسشویی را چندین بار باز و بسته نمایید تا لباسشویی به درستی کار کند که این موضوع را می توانید در دفترچه راهنما مدل و برند ماشین لباسشویی خود مشاهده کنید.

ریست کردن ماشین لباسشویی

در این قسمت قصد داریم به مراحل و چگونگی ریست کردن دستی برخی از برندهای ماشین لباسشویی اشاره کنیم:

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

در ابتدا شما باید ماشین لباسشویی را از برق بکشید و 10 دقیقه منتظر بمانید و سپس دوباره دستگاه را به برق بزنید و برنامه ای را به غیر از برنامه Spin انتخاب نمایید و پس از آن ماشین لباسشویی را روشن کنید.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

در ابتدا برای ریست کردن دستی ماشین لباسشویی ال جی باید دستگاه را خاموش کنید و سپس آن را از برق بکشید و پس از گذشت 5 دقیقه دکمه استارت را به مدت 5 ثانیه نگه داشته و پس از آن دستگاه را به برق بزنید و سپس ماشین لباسشویی را روشن کرده و برنامه شستشو مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه ریست کردن لباسشویی پاکشوما

در صورتی که شما از ماشین لباسشویی پاکشوما استفاده می کنید و نیاز به ریست کردن دستگاه دارید، اگر دستگاه شما دارای دکمه ریست بود می توانید با فشردن این دکمه اقدام به ریست کردن دستگاه خود کنید و اگر این دکمه بر روی دستگاه شما وجود نداشت می توانید دستگاه را از برق بکشید و چند دقیقه بعد که این رقم در دفترچه راهنما آمده است، دوباره آن را به برق بزنید تا ماشین لباسشویی ریست بشود.

نتیجه

زمانی که ماشین لباسشویی مشکلات نرم افزاری پیدا می کند معمولا این مشکلات با ریست کردن دستگاه حل خواهند شد. ما در این مقاله به بررسی علت و نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی پرداختیم. اگر پس از ریست کردن ماشین لباسشویی مشکلات لباسشویی شما حل نشد می توانید از تعمیرکاران با تجربه ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

5/5 امتیاز - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.