تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

یکی از بخش های مهم ماشین لباسشویی که ممکن است آسیب ببیند و به مرور زمان خراب شود دیگ ماشین لباسشویی می باشد که از دو قسمت خارجی و داخلی تشکیل شده و در مرکز دستگاه قرار گرفته است و بخشی می باشد که لباس ها برای شسته شدن درون آن قرار می گیرند. ما در این مطلب به توضیحاتی درباره تعمیر دیگ ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دلایل خراب شدن دیگ ماشین لباسشویی

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

از آنجایی که چرخش دیگ لباسشویی به موتور دستگاه بستگی دارد، زمانی که قطعه ای در موتور خراب می شود و موتور دستگاه از کار میافتد و آسیب می بیند چرخش دیگ ماشین لباسشویی نیز با مشکل روبرو می شود. بنابراین در زمانی که چرخش دیگ ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می شود یکی از مواردی که باید بررسی شود موتور دستگاه می باشد. زمانی که قطعه ای از موتور ماشین لباسشویی آسیب ببیند که باعث نمی شود موتور به طور کامل از کار بیافتد، می تواند باعث سفت چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی شود.

خراب شدن استاتور

یکی از قطعه های ماشین لباسشویی که وظیفه ی آن کمک به دستگاه می باشد تا دیگ را به دو طرف بچرخاند، استاتور می باشد. زمانی که این قطعه از ماشین لباسشویی آسیب می بیند ممکن است دیگ با سرعت پایینی بچرخد و حتی ممکن است دیگ نچرخد.

ریختن بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی

زمانی که بیش از حد در ماشین لباسشویی، لباس انداخته شود، دیگ دستگاه سنگین می شود و ممکن است موتور دیگر نتواند دیگ را بچرخاند.

تعمیرات دیگ ماشین لباسشویی

بروز مشکل در تسمه

در صورتی که تسمه ماشین لباسشویی پاره شود دیگ ماشین لباسشویی دیگر نمی چرخد و اگر تسمه دستگاه شل شود، دیگ ماشین لباسشویی به آرامی می چرخد. بنابراین یکی از علت های نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می تواند بروز مشکل در تسمه ی آن باشد.

خراب شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی

بلبرینگ به مرور زمان آسب می بیند یعنی به صورت آنی خراب نمی شود و پس از گذشت مدتی به طور کامل خراب می شود. ممکن است شما مشاهده کنید که دیگ ماشین لباسشویی سفت و سخت می چرخد که این می تواند نشانه ای از خراب شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی باشد. در صورتی که بلبرینگ به طور کامل خراب شود، دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد.

خراب شدن کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی

زمانی که کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی به درستی کار نکند موتور ماشین لباسشویی نمی تواند شروع به کار کند و دیگ ماشین لباسشویی نیز شروع به چرخش نمی کند.

خراب شدن دیگ ماشین لباسشویی در برخی مواقع ممکن است از سایر قطعاتی مانند موتور، تسمه و غیره نباشد و گاهی ممکن است خراب شدن دیگ دستگاه به دلیل شل شدن دیگ، سوراخ شدن دیگ و غیره باشد که ممکن است عیب یابی دیگ ماشین لباسشویی برای افرادی که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تخصص ندارند امکان پذیر نباشد. اگر شما نیز در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تخصص ندارید، می توانید از خدمات نمایندگی اهواز خدمات در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی در اهواز کمک بگیرید.

انواع مدل دیگ ماشین لباسشویی

دیگ ماشین لباسشویی براساس مدل و نوع ماشین لباسشویی می تواند جنس متفاوتی داشته باشد. یکی از مدل های دیگ ماشین لباسشویی دیگ پلاستیکی می باشد که الان شاید کمتر در ماشین لباسشویی های جدید به چشم بخورد و معمولا در ماشین لباسشویی هایی که مدل معمولی دارند یافت می شوند. نوع دیگر دیگ لباسشویی، از جنس استیل می باشد و این مدل دیگ، معمولا در ماشین لباسشویی های جدید و گران قیمت تر استفاده می شود و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

با توجه به دلایل خراب شدن دیگ لباسشویی که در بالا به آنها اشاره شد، می توانیم نتیجه بگیریم که خراب شدن این بخش از دستگاه ممکن است به سایر قسمت های ماشین لباسشویی مانند موتور، برد، تسمه و غیره بستگی داشته باشد. بنابراین برای تعمیر کردن دیگ لباسشویی، پس از بررسی کردن خود دیگ باید به بررسی کردن سایر قطعات ماشین لباسشویی مانند موتور، کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی، برد ماشین لباسشویی و غیره بپردازید و در صورتی که در زمینه ی تعمیر ماشین لباسشویی تخصص ندارید می توانید از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نتیجه

دیگ ماشین لباسشویی یکی از بخش های مهم ماشین لباسشویی می باشد که در صورتی که خراب شود و کار نکند عملیات شستشو انجام نخواهد شد. خراب شدن این بخش از ماشین لباسشویی می تواند به دلایل مختلفی مانند خراب شدن موتور، خراب شدن برد، پاره شدن و شل شدن تسمه، سوراخ شدن دیگ، شل شدن دیگ و غیره باشد. از آنجایی که این بخش از مهمترین بخش های ماشین لباسشویی می باشد، ممکن است شما در صورت نداشتن تخصص در عیب یابی و تعمیر کردن آن دچار سردرگمی و اشتباه شوید. بنابراین بهتر است برای تعمیر کردن دیگ لباسشویی از متخصصان با تجربه اهواز خدمات کمک بگیرید.

4.2/5 امتیاز - (8 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.