تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که یکی از مهمترین و حیاتی ترین آنها، پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می باشد و وظیفه ی آن تخلیه کردن آب کثیف درون ماشین لباسشویی است. این قطعه که در زیر مخزن ماشین لباسشویی قرار گرفته است، زمانی که خراب می شود یا آسیب می بیند، معمولا باید تعویض شود. اما گاهی اوقات مشکلی که قابل تعمیر است در سایر قسمت های ماشین لباسشویی یا در خود پمپ تخلیه ایجاد می شود که عملکرد پمپ تخلیه را مختل می کنند. در این شرایط شما می توانید با تعمیر قسمت آسیب دیده عملکرد پمپ تخلیه را بهبود ببخشید.

تست کردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

زمانی که عملکرد تخلیه آب ماشین لباسشویی دچار مشکل می شود شما در ابتدا باید پمپ تخلیه را تست نمایید تا سالم بودن آن را بررسی کنید و دلیلی که باعث هدایت نشدن آب از محفظه به داخل شبکه های فاضلاب می شود را پیدا کنید و اقدام به تعمیر آن کنید. یک سری علائم و نشانه هایی وجود دارند که شما با دیدن آنها می توانید متوجه این موضوع شوید که باید پمپ تخلیه را تست نمایید. این علائم عبارتند از:

  • باقی ماندن آب درون محفظه ماشین لباسشویی
  • تخلیه نشدن آب آلوده از ماشین لباسشویی
  • شنیده شدن صدای آب از درون دستگاه

در این قسمت به بررسی چگونگی تست کردن پمپ ماشین لباسشویی می پردازیم. اولین مرحله برای انجام این کار این است که دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. در مرحله ی بعدی اهم متر خود را روشن نمایید و حافظه ی آن را از اندازه گیری هایی که قبلا انجام داده اید، صفر نمایید و سپس اهم متر را به سیم های پمپ تخلیه ماشین لباسشویی متصل نمایید. اگر اعدادی که اهم متر نشان می دهد صفر یا بی نهایت باشد شما باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود را تعویض نمایید.

ممکن است زمانی که اهم متر را به پمپ تخلیه متصل می کنید با ارور هایی روبرو شوید که حروف انگلیسی را که نمی توان خواند را به شما نشان می دهند. در این شرایط نیز برای درست شدن عملکرد ماشین لباسشویی باید پمپ تخلیه دستگاه را تعویض نمایید.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

زمانی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آسیب می بیند، از یکی از مشکلات رایج آن می توان به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی یا به کندی تخلیه شدن آن اشاره کرد. در این مواقع باید ابتدا دلیل خراب شدن این قطعه را بررسی نمایید و اگر قابل تعمیر بود، تعمیر و اگر قابل تعمیر نبود، آن را تعویض نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر در زمینه ی تعمیر ماشین لباسشویی تخصص ندارید، سعی کنید اقدام به تعمیر کردن پمپ تخلیه ی ماشین لباسشویی خود نکنید و از یک متخصص کمک بگیرید. اهواز خدمات می تواند به شما در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی در اهواز کمک کند.

برای تعمیر کردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در ابتدا باید فیلتر را بررسی کنید زیرا ممکن است یک شیء خارجی وارد فیلتر شده باشد و عملکرد پمپ تخلیه را مختل کرده باشد. در این صورت شما می توانید با تمیز کردن فیلتر عملکرد پمپ تخلیه را بهبود ببخشید.

اگر فیلتر کثیف نشده بود شما باید شلنگ تخلیه را بررسی کنید. زیرا ممکن است شیء خارجی در شلنگ تخلیه گیر کرده باشد. در این صورت باید این شیء را از داخل شلنگ خارج نمایید. اگر مشکل از این قسمت ها نبود، نوبت به بررسی پمپ تخلیه می رسد. شما باید بررسی کنید که پمپ تخلیه به خوبی می چرخد. برای اثبات این موضوع باید ایمپلر پمپ را بررسی نمایید تا چیزی مانع چرخیدن آن نشده باید.

تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

ممکن است مشکلاتی برای پمپ تخلیه لباسشویی ایجاد شود که نتوان آن را تعمیر کرد، در این صورت باید اقدام به تعویض کردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود کنید. برای انجام این کار بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

برای تعویض کردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در ابتدا باید اتصال برق دستگاه را قطع کنید، سپس پنل بالایی ماشین لباسشویی را باز کرده و آن را در بیاورید. پس از انجام این مراحل باید پیچ های پنل کنترل و کشوی مایع شوینده را باز نمایید. پنل کنترل را در بیاورید و پس از آن محفظه پمپ را نیز جدا کنید. پس از گذراندن این مراحل پیچ های پنل جلویی ماشین لباسشویی را باز نمایید و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را جدا کنید. پنل جلویی را در آورده و شلنگ تخلیه را باز کنید. پس از گذراندن این مراحل می توانید پمپ تخلیه را باز کنید و آن را با پمپ تخلیه جدید تعویض نمایید.

نتیجه

یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه آن می باشد که وظیفه ی آن خارج کردن آب کثیف درون ماشین لباسشویی می باشد. این قطعه نیز مانند سایر بخش های ماشین لباسشویی ممکن است دچار آسیب دیدگی بشود که در این شرایط شما باید اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه بکنید. برای انجام این کار بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید. اهواز خدمات می تواند به شما در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی کمک بکند.

4.8/5 امتیاز - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.