تنظیم هیدروستات ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی از قطعات و بخش های مختلفی تشکیل شده است که یکی از این بخش ها هیدروستات ماشین لباسشویی می باشد. این بخش یکی از مهم ترین قسمت های ماشین لباسشویی می باشد و اگر به درستی کار نکند عملکرد شستشو در ماشین لباسشویی با اختلال انجام می شود. شما با تنظیم کردن این بخش از ماشین لباسشویی که وظیفه ی آن کنترل کردن سطح آب ورودی به لباسشویی می باشد، می توانید میزان آب ورودی به دستگاه را تنظیم نمایید. ما در این مطلب به توضیحاتی درباره تنظیم کردن هیدروستات ماشین لباسشویی می پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع هیدروستات ماشین لباسشویی

معمولا از دو نوع هیدروستات سه فیش و شش فیش در ماشین لباسشویی ها استفاده می شود. شاید از خودتان بپرسید که تفاوت این دو نوع هیدروستات در چیست. باید بگوییم که در ماشین لباسشویی هایی که در آنها هیدروستات شش فیش به کار رفته است در هنگام ورود آب به دیگ علاوه بر کنترل میزان آب ورودی به دستگاه چرخش دور کند ماشین لباسشویی نیز مد نظر می باشد تا لباس ها به طور کامل خیس شوند.

زمانی که در ماشین لباسشویی شما آب جمع می شود و عملیات آبگیری به درستی انجام نمی شود، ممکن است این مشکلات به دلیل خراب شدن هیدروستات ماشین لباسشویی باشد که شما برای تعویض کردن آن باید حتما به تعداد فیش های آن دقت نمایید. اگر شما در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تخصص ندارید می توانید از تعمیرکاران باتجربه اهواز خدمات در زمینه ی تعمیر ماشین لباسشویی در اهواز کمک بگیرید.

چگونگی عملکرد هیدروستات

هیدروستات به یک شلنگ متصل شده است که این شلنگ از یک طرف به محفظه فشار پایین مخزن لباسشویی و از طرف دیگر به هیدروستات متصل می باشد و زمانی که مخزن ماشین لباسشویی از آب پر می شود، هوایی که درون این شلنگ قرار دارد، به مرور زمان متراکم شده و به سمت بالا حرکت می کند که این تراکم هوا باعث می شود به دیافراگم هیدروستات فشار وارد شود که این موضوع باعث ارسال پیام قطع کردن آب ورودی به شیر برقی می شود.

تنظیم هیدروستات لباسشویی

چگونه متوجه شویم که هیدروستات سالم است؟

برای تست کردن سالم بودن هیدروستات، در ابتدا باید یک شلنگ مشابه با شلنگی که به هیدروستات وصل می باشد را تهیه کنید و شلنگ جدید را به هیدروستات متصل نمایید و در سر دیگر شلنگ که آزاد می باشد به آرامی فوت کنید اگر آبی که به مخزن ماشین لباسشویی وارد می شود قطع شد، یعنی که هیدروستات دستگاه شما سالم می باشد.

تنظیم هیروستات ماشین لباسشویی

درواقع تنظیم کردن هیدروستات ماشین لباسشویی باعث بهبود عملکرد هیدروستات و در نتیجه ماشین لباسشویی می شود. ما در این قسمت به توضیحاتی درباره تنظیم کردن هیدروستات ماشین لباسشویی در مواقع مختلف می پردازیم. قبل از هر چیزی باید به این موضوع توجه کرد که چه زمانی باید هیدروستات را تنظیم کرد. درواقع شما باید در زمانی که آب به مقدار کم یا زیاد وارد مخزن ماشین لباسشویی می شود، اقدام به تنظیم کردن هیدروستات ماشین لباسشویی کنید.

تنظیم هیدروستات در حین آبگیری ماشین لباسشویی

ممکن است زمانی که ماشین لباسشویی روشن می باشد، دائم آبگیری نماید که این مشکل می تواند در اثر به وجود آمدن مشکل در هیدروستات ایجاد شود که برای برطرف کردن آن باید شلنگی که به هیدروستات متصل است را چک کنید که هیچ پارگی بر روی آن وجود نداشته باشد. اگر شلنگ خراب شده بود باید آن را تعویض نمایید.

تنظیم هیدروستات در بعد از آبگیری ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مشکلاتی که در اثر خراب شدن هیدروستات به وجود می آید این است که دستگاه عملیات آبگیری را به خوبی انجام می دهد اما پس از آبگیری عملکرد دستگاه متوقف می شود که این مشکل می تواند به دلیل خراب شدن پلاتین ها باشد که وظیفه تغذیه کردن موتور تایمر را دارند. در این صورت شما می توانید در لوله ی ورودی هیدروستات بدمید و پلاتین ها را بررسی کنید و اگر این کار مشکلی را حل نکرد باید هیدروستات را تعویض نمایید که بهتر است برای انجام این کار از افراد متخصص کمک بگیرید.

تنظیم هیدروستات برای عملکرد صحیح موتور دستگاه

یکی دیگر از مشکلاتی که به دلیل خرابی هیدروستات می تواند ایجاد شود، این است که دستگاه عملیات آبگیری را انجام می دهد اما موتور شستشو به کار نمی افتد که این مشکل به این دلیل می باشد که هیدروستات پلاتین مربوط به موتور تایمر را به کار نمی اندازد که شما باید آن را برای رفع این مشکل تعویض نمایید. شما می توانید برای رفع قطعی سیم رابط هیدروستات نیز اقدام کنید زیرا در برخی از مواقع مشکل از خراب شدن این سیم می باشد.

جمع بندی

ماشین لباسشویی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که یکی از این بخش ها هیدروستات می باشد که ممکن است دچار مشکل شود و عملکرد ماشین لباسشویی را مختل نماید که در این شرایط باید تنظیم شود تا عملکرد ماشین لباسشویی بهبود یابد. برای تنظیم کردن آن یا باید هیدروستات تعمیر شود و یا اگر قابل تعمیر و نبود باید تعویض گردد که برای این کار بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید.

5/5 امتیاز - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.