آموزش تعمیر جاروبرقی

آموزش تعمیر جاروبرقی:

برای تعمیر جاروبرقی ابتدا باید عیب آن را پیدا کنیم تا بتوانیم به تعمیر آن بپردازیم در ادامه آموزش تعمیر جاروبرقی را ملاحظه بفرمایید.

اگر موتور جاروبرقی به مشکل بخورد و خراب شود برای تعمیر آن باید به خوبی موتور را باز کنیم ابتدا اجزای بیرونی کیسه و لوله ها را در می آوریم تا دسترسی راحت تری به موتور دستگاه داشته باشیم، برای تعمیر جاروبرقی باید با سیم کشی آن آشناییت داشته باشیم تا با مشکل مواجه نشویم.

خرابی موتور میتواند به صورت های مختلفی باشد سوختن، قدرت کم آن و…

اگر موتور دستگاه سوخته ابتدا آن نیم سوز شده است و پس از استفاده های مجدد پیچک های آن آسیب دیده اند و همین سبب میشود بقیه اجزا هم از کار بی افتند.

برای از بین رفتن قدرت کم موتور باید کلکتور را کاملا تمیز کنیم و ذغال آن را تعویض کنیم جوری باید آن را جا بندازیم تا با کلکتور در ارتباط باشد.

جاروبرقی روشن نمیشود:

کابل های برق را چک کنید تا مطمئن شوید دستگاه به برق است و ربطی به سیم کشی ساختمان ندارد و برای بررسی کلید خاموش روشن باید سطح محافظ آن را که پوشیده است باز کنید با پیچ گشتی و از سیم کشی آن مطمئن شوید و با مولتی متر بررسی کنید، اگر خوب عمل نکرد باید آن را تعویض کنید.

مدار موتور را بررسی کنید وقتی یکی از اجزا ها به مشکل بر خورد کند بقیه اجزا به خوبی فعالیت نمی کنند، مثلا فنر ها خراب شده باشد موتور را به صورت جداگانه به برق بزنید اگر کارکرد موتور مشکلی ندارد مشکل یکی از اجزا های دیگر است.

آموزش تعمیر جاروبرقی

چرا جاروبرقی مکش ضعیفی  دارد؟

مخزن آن پر شده است باید کیسه آن را تعویض کنیم.

لوله آن سوراخ شده باید ابتدا محل پاره گی و سوراخ را پیدا کنیم تا از این موضوع مطمئن شویم و بد برای تعویض آن اقدام نماییم.

ممکن است موتور نیم سوز شده باشد وقتی این اتفاق بیوفتد موتور قدرت اولیه خود را از دست می دهد و نیم سوز شدن را با جریان الکتریکی آن بررسی میکنیم.

فیلتر آن کثیف شده است باید برای تمیز کردن آن اقدام نماییم این یکی از نکته های آموزش تعمیر جاروبرقی می باشد.

چرا در هنگام استفاده از جاروبرقی صدای زیادی از خود تولید میکند؟

ممکن است چیزی در آن گیر کرده باشد از خاموش بودن دستگاه مطمئن شوید بعد با یک وسیله مانند خط کش اشیا را از آن خارج کنید.

اگر صدای زیادی تولید میکند امکان دارد پروانه های آن دچار مشکل شده است پس از بررسی به تعویض آن اقدام نمایید.

آموزش تعمیر کلید خاموش و روشن:

ابتدا مطمئن شوید ایراد از جای دیگر دستگاه نیست بعد با وسیله ای به نام اهم متر خرابی آن را تست کنید و بعد از فهمیدن خرابی می توانید کلید جدیدی تهیه کنید و به آسانی با آچار آن را تعویض کنید.

جاروبرقی داغ میکند:

زمانی که در هنگام استفاده جاروبرقی داغ میکند مشکل از کثیفی فیلتر آن است برای حل مشکل باید فیلتر را جدا کرده و تمیز کنید و مراحل جداسازی فیلتر از دستگاه را به یاد بسپارید تا برای جا اندازی آن دچار مشکل نشوید.

و یکی دیگر از دلایل داغ شدن خرابی فن دستگاه است که باید متخصص آن را تعمیر کند.

چرا در هنگام استفاده از جاروبرقی بوی بدی از آن خارج می شود؟

دلیل آن رسیدگی نکردن به بلبرینگ ها است باید آن ها را بررسی کنیم و به دست متخصص بسپاریم تا ایراد های بلبرینگ را پیدا کنند و به تعمیر آن بپردازند تا بوی بد سوختگی از آن خارج نشود.

عدم بررسی ولی توجه نکردن به قطعه جاروبرقی باعث میشود بقیه اجزا و قطعه های سالم دستگاه هم به مشکل بر خورد کنند، سرویس کردن دستگاه جلو گیری میکند از آسیب جدی آن!

البته تعمیر جاروبرقی نیاز به تخصص دارد و شما نمی توانید به راحتی آن را تعمیر کنید و اگر شما دست به تعمیر آن بزنید به جای تعمیر آن به تعویض بپردازید.

در روزهای آینده آموزش تعمیر جاروبرقی بروز خواهد شد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *