آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی


آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین وسیله های خانگی است که خراب شدن آن خانم های عزیز را عصبانی میکند چون شستن ظرف ها همه روزه باید انجام شود و اگر ماشین ظرفشویی به تعمیر احتیاج داشته باشد و کار نکند ظرف های زیادی جمع می شود و فضای آشپز خانه را خراب می کند در ادامه آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

از مشکلات رایجی که به وجود می آید برای ماشین ظرفشویی می توان به  خوب نشدن ظرف ها، نشتی داشتن ماشین ظرفشویی، تخلیه نکردن آب و… اشاره کرد.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی ظرف ها را به خوبی تمیز نمی کند :

ابتدا از این مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی شما به خوبی تمیز است و از یک شوینده خوب و قوی برای شست و شو ظروف ها استفاده کنید، بعد بازو های اسپری آب را بررسی کنید ممکن است آب سخت وارد شود یعنی این که در آن رسوب جمع شده است و باید آن را از بین ببرید و باید بازوهای اسپری را بررسی کنید ببینید به راحتی حرکت می کند اگر اینطور نبود آن را تعویض کنید.

ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند :

ابتدا باید نگاهی به دریچه تخلیه بندازین و اگر درست کار نمی کرد آن را تعویض کنید و فیلتر راهم بررسی کنید تا از تمیز بودن و این که چیزی در آن گیر نکرده است مطمئن شوید.

ماشین  ظرفشویی بود بدی می دهد :

برای رفع این موضوع باید ماشین ظرفشویی خود را به خوبه با مایع های شوینده قوی بشورید و همیشه قبل از گذاشتن ظرف ها و شروع به کار کردن دستگاه ظروف را از اضافات بزرگ غذا پاک کنید.

ظروف کاملا خشک نمی شود :

اگر ماشین ظرفشویی شما ظروف را خشک نمی کند المنت های حرارتی آن را با مولتی متر مورد بررسی قرار دهید، و این  که باید مایع کمک آبکشی را بررسی کنید چون بدون مایع کمک آبکشی ظرف ها خوب خشک نمی شوند.

چکه کردن ماشین ظرفشویی :

اگر شما ظرف ها را به درستی در جای خود قرار ندهید باعث می شود ماشین ظرفشویی شما چکه  کند.

اگر کف مواد شوینده شما چکه می کند به بیرون واین آزار دهنده است شما مقدار موادی شوینده ای که استفاده می کنید زیاد است و باعث تولید کف زیادی ی شود مقدار آن را کم کنید.

همچنین باید ماشین ظرفشویی تراز باشد هم سطح باشد.

خراب بودن پمپ یکی از عواملی است که باعث نشتی و چکه کردن میشود و باید به دست یک متخصص بررسی شود تا آن تشخیص دهد احتیاج به تعمیر دارد و یا باید تعویض شود.

اگر دیدید بیرون ماشین ظرفشویی شما خیس است ممکن است مشکل از واشر باشد باید آن را بررسی کنید ببینید فرسوده شده است یا نه اگر فرسوده شده آن را تعویض کنید و اگر در جای خود به خوبی جا نیافتاده آن را درست کنید.

اگر ماشین ظرفشویی شما دچار این مشکلات شد خودتان می توانید مشکلات خیلی کوچک را بر ظرف کنید ولی بهتر است با متخصصان و تکنسین های ما تماس بگیرید وآن ها برای رفع مشکل اقدام نمایند تا به خوبی تعمیرات و مراحل انجام شود.

شما باید هر ساله برای سرویس کردن دستگاه خود اقدام نمایید، بسیاری از مردم براین باور اند که تا دستگاه خود خراب نشود آن را به دست تعمیرکار نمی سپارند ولی خیلی باور اشتباه و غلطی است شاید این باعث شود دستگاه کاملا خراب شود و شما مجبور به تعویض دستگاه و خرید شوید که این کار امروزه هزینه خیلی زیادی را به دنبال دارد.

در روزهای آینده نیز آموزش تعمیر ظرفشویی بروز خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *