تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که این قطعات ممکن است به مرور زمان دچار آسیب دیدگی شوند و عملکرد ماشین ظرفشویی را مختل کنند. یکی از این قطعات مهم ظرفشویی که ممکن است خراب شود، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد که ما در این مطلب به توضیحاتی درباره تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

کاربرد پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از اولین و مهم ترین سوالاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، این است که پمپ تخلیه چیست و چه کاربردی دارد. در واقع می توان گفت زمانی که آب از شیر برقی برای شستشوی ظروف وارد ماشین ظرفشویی می شود و ظروف را شستشو می دهد، این پمپ تخلیه می باشد که آب کثیف را از ماشین ظرفشویی تخلیه می کند.

در صورتی که این قطعه به خوبی کار خود را انجام ندهد، ظرف ها کثیف خواهند ماند و نمی توان از آن ها استفاده کرد. بنابراین خراب شدن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی استفاده از ماشین ظرفشویی را بیهوده می کند چون نمی توان از ظروفی که شسته شده اند و هنوز کثیف می باشند، استفاده کرد.

اهواز خدمات، خدمات مختلفی در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اهواز را ارائه می کند و شما می توانید تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خود را به اهواز خدمات بسپارید.

دلایل خراب شدن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

خراب شدن پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ می تواند به دلایل مختلفی به وجود آمده باشد که از برخی از این دلایل می توانیم به خراب شدن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی، بسته شدن مسیر خروجی آب، گرفتگی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به دلیل وجود پسماند های غذایی، ایجاد اختلال در برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی و غیره اشاره کنیم.

زمانی که متوجه شدید که پمپ تخلیه ظرفشویی شما آسیب دیده است و به خوبی آب داخل ماشین ظرفشویی را تخلیه نمی کند بهتر است اگر در زمینه ی تعمیر ماشین ظرفشویی تخصص ندارید اقدام به تعمیر کردن آن نکنید چون ممکن است آسیب جدی تری به ماشین ظرفشویی وارد شود. در ابتدا شما فقط دستگاه را از برق بکشید و برای تعمیر کردن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ، با تعمیرکاران با تجربه ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

پمپ تخلیه از اجزای مختلفی تشکیل شده است که از آن ها می توانیم به شلنگ تخلیه، دریچه تخلیه، پروانه تخلیه، موتور، توپ کنترل پلاستیکی در دریچه کنترل و کیت تخلیه مغناطیسی اشاره کنیم.

چگونگی تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

دلیل شنیده شدن صدای غیر عادی از پمپ تخلیه

زمانی که متوجه صدایی غیر عادی مانند صدای خرخر از پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خود شدید، این صدا می تواند به دلیل گیر کردن پسماند های غذایی در پمپ تخلیه باشد که می توانید با باز کردن پمپ تخلیه، آن را عیب یابی و تعمیر نمایید.

چگونگی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

قبل از اقدام کردن برای تعمیر کردن ماشین ظرفشویی ابتدا باید به نکاتی توجه داشته باشید. برای نمونه شما باید دستگاه را از برق بکشید تا ارتباط دستگاه با برق به طور کامل قطع شود و بهتر است برای تکان دادن و حمل کردن راحت تر دستگاه شلنگ آب را از دستگاه جدا کنید و اگر هم در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی تخصص ندارید از تعمیرکاران با تجربه اهواز خدمات کمک بگیرید.

پس از انجام دادن کارهایی که قبل از تعمیر کردن باید انجام داد، نوبت به تعمیر کردن پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ می رسد که در این مرحله شما باید در ابتدا صفحه زیری ماشین ظرفشویی را در بیاورید تا بتوانید به پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ دسترسی پیدا کنید. پس از خارج کردن صفحه زیری دستگاه، شما باید سنسور آنتی فلود را نیز از دستگاه خارج نمایید که شما می توانید این کار را از طریق خارج کردن اتصالات الکتریکی یا باز کردن کل سنسور انجام دهید.

پس از گذراندن این مرحله باید پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ را باز کرده و اتصالات الکتریکی را از پمپ تخلیه جدا کنید و آن را بیرون بیاورید و در صورت نیاز به تعویض، پمپ تخلیه جدید را به همراه واشر در جای پمپ قدیمی قرار دهید و درصورتی که نیاز به تعمیر پمپ تخلیه نبود، آن را عیب یابی و تعمیر کنید و سپس در جای خود قرار دهید.

پس از گذراندن این مراحل می توانید همه ی قطعه هایی را که در ابتدا باز کردید را ببندید و همه چیز را در سر جای خودش قرار دهید و پس از بستن اتصالات و پیچ ها، شلنگ ماشین را وصل کرده و دستگاه را به برق بزنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

نتیجه

یکی از قطعات مهم و حیاتی در ماشین ظرفشویی پمپ تخلیه می باشد که وظیفه ی آن تخلیه ی آب کثیف از ماشین ظرفشویی می باشد که در صورتی که این قطعه دچار آسیب بشود در واقع استفاده کردن از ماشین ظرفشویی بیهوده خواهد بود زیرا ظروف تمیز نمی شوند. ما در این مقاله به توضیحاتی درباره تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ پرداختیم و شما در صورت نیاز می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی در اهواز، از اهواز خدمات کمک بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.