گیربکس لباسشویی توشیبا

گیربکس ماشین لباسشویی توشیبا از یازده قسمت تشکیل شده است که این قسمت ها چرخ دنده گیربکس، بلبرینگ شستشو گیربکس، فنر گیربکس لباسشویی توشیبا، بدنه گیربکس، شفت شستشو گیربکس، شفت خشک کن گیربکس، کاسه نمد لباسشویی توشیبا، فولی گردش لباسشویی توشیبا، کلاچ گیربکس، چرخ دنده هرزه گرد نگهدارنده فنر گیربکس لباسشویی توشیبا و بلبرینگ خشک کن لباسشویی توشیبا می باشند.

وظایف هر یک از قسمت های گیربکس لباسشویی توشیبا

چرخدنده گیربکس لباسشویی توشیبا

انتقال قدرت از فولی گیربکس به شفت شستشو و شفت خشک کن لباسشویی توشیبا. وظیفه ی دیگر این قطعه تنظیم گردش چپ و گردش راست، گردش پروانه و گردش خشک کن ماشین لباسشویی توشیبا می باشد.

بلبرینگ شستشو گیربکس لباسشویی توشیبا

بلبرینگ شستشو گیربکس لباسشویی توشیبا که به دو سمت می چرخد، در قسمت شستشو باعت می شود که گیربکس شروع به چرخش کند. این بلبرینگ همچنین باعث می شود که گیربکس در قسمتی که شستشو را انجام می دهد به صورت نرم و بدون صدا حرکت کند.

فنر گیربکس لباسشویی توشیبا

کار فنر گیربکس به دو صورت انجام می شود یکی در قسمت شستشو که گیربکس را در قسمت شستشو تنظیم می کند و کار دیگر آن این است که این فنر به وسیله کلاچ خودش را در قسمت خشک کن درگیر می کند و باعث می شود که گیربکس وارد عمل در قسمت خشک کن شود. جنس این فنر از فولاد آبدیده می باشد که گاهی ممکن است به دلایل مختلفی دچار شکستگی شود.

بدنه گیربکس لباسشویی توشیبا

بدنه گیربکس از جنس فولاد آبدیده می باشد و خاصیت ضد زنگی نیز دارد که در برابر تنش ها مقاومت زیادی دارد.

شفت شستشو گیربکس لباسشویی توشیبا

جنس این شفت از فولاد آبدیده و ضد زنگ می باشد که وظیفه ی آن این است که پروانه ای که روی این شفت قرار دارد را بچرخاند و این پروانه لباس ها را شستشو می دهد. این شفت از طریق یک پیچ فولادی و چند بوش از بالا به پروانه و از پایین به درون گیربکس متصل می باشد.

تعمیر گیربکس لباسشویی توشیبا

شفت خشک کن گیربکس لباسشویی توشیبا

این شفت که جنس آن از استیل می باشد، نسبتا بزرگتر و پهن تر از شفت شستشو گیربکس می باشد و دیگ ماشین لباسشویی توشیبا را نگه می دارد و وظیفه ی آن این است که در زمان خشک کردن لباس دیگ را با قدرت می چرخاند. این شفت از طریق چهار عدد پیچ از به دیگ لباسشویی و از به وسیله چند بوش و کاسه نمد به گیربکس لباسشویی توشیبا متصل شده است.

کاسه نمد لباسشویی توشیبا

وظیفه کاسه نمد لباسشویی محافظت از گیربکس در مقابل ورود آب به گیربکس و چرخ دنده ها می باشد. کاسه نمد لباسشویی توشیبا جنس نسوزی دارد که در مقابل حرارت و سایش بسیار مقاوم می باشد.

فولی گردشی لباسشویی توشیبا

وظیفه ی این فولی نگه داشتن تسمه می باشد که از یک سمت وظیفه ی چرخاندن گیربکس را برعهده دارد و از سمت دیگر به موتور ماشین لباسشویی متصل می باشد. فولی دارای چندین سایز مختلف می باشد که از طریق چند پیچ و مهره به گیربکس متصل می شود.

کلاچ گیربکس لباسشویی توشیبا

وظیفه ی کلاچ در سه مرحله عمل می کند. یکی در قسمت شستشو، یکی در قسمت خشک کن و دیگری در قسمت تخلیه آب. جنس کلاچ از فولاد فنری می باشد و به وسیله چند فنر نگهداری می شود. کار کلاچ به صورتی می باشد که در قسمت شستشو گیربکس را درگیر می کند و در قسمت تخلیه آب و خشک کن نیز به وسیله ی یک موتور طوری تنظیم می شود که لباسشویی وارد مراحل تخلیه آب و خشک کن بشود.

چرخ دنده هرزه گرد نگهدارنده فنر گیربکس لباسشویی توشیبا

این چرخ دنده که از جنس پلاستیک فشرده می باشد، وظیفه ی آن از یک سمت نگهداری فنر جهت تنظیم گیربکس روی قسمت شستشو و خشک کن و از سمت دیگر تنظیم چرخش راست و چرخش چپ پروانه شستشو را برعهده دارد.

بلبرینگ خشک کن لباسشویی توشیبا

این بلبرینگ نسبت به بلبرینگ شستشو بزرگتر می باشد و در قسمت خشک کن این بلبرینگ وارد عمل می شود و دیگ لباسشویی را به حرکت در می آورد.

اهواز خدمات برای تعمیر ماشین لباسشویی توشیبا خدمات ارائه می دهد که شما می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی توشیبا در اهواز با نمایندگی توشیبا اهواز تماس بگیرید.

4.3/5 امتیاز - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.